Ця подія є значним кроком у модернізації української авіації та підвищенні обороноздатності країни. F-16, розроблені компанією General Dynamics (зараз частина Lockheed Martin), є одними з найбільш поширених та ефективних бойових літаків у світі. Вони здатні виконувати широкий спектр завдань, включаючи повітряний бій, перехоплення цілей та нанесення ударів по наземних об’єктах.
За словами одного з джерел, Україна зможе сформувати лише одну ескадрилью з 15-24 літаків із 300 запланованих. Інше джерело новинного агентства заявило про 20 винищувачів, які Київ зможе отримати до кінця року.
Як зазначає Bloomberg, завдання постачання винищувачів ускладнюють тривалі затримки під час доставки запасних частин, мовний бар’єр між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами, підбір персоналу для технічного обслуговування винищувачів, а також недостатня кількість злітно-посадкових смуг і їхня вразливість для російських атак.
Проблеми настільки серйозні, що змусили багатьох сумніватися в доцільності відправки літаків в Україну і поставити собі питання, чи не є це занадто дорогою демонстрацією підтримки.
“Люди не повинні очікувати чудес” від винищувачів F-16 проти Росії, – закликає на цьому тлі старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Джим Таунсенд.