22.6 C
Kyiv
П’ятниця, 4 Липня, 2025

У Франківську 170 родин не можуть отримати житло через втечу співвласниці за кордон

У Івано-Франківську понад 170 родин вже понад два роки живуть у багатоквартирному будинку, який досі не введено в експлуатацію. Люди стали заручниками юридичного колапсу, який виник через втечу за кордон однієї з співвласниць землі під будівництво. Про це йдеться у розслідуванні журналістів проєкту “ГОЛОС ІНФО”.

Мова йде про будинок на вулиці Загвіздянській. Він зведений, заселений, проте юридично не існує. Відсутність електронних підписів трьох співвласників – Олександра Вовчука, Василя Петренка та Оксани Тимчук – блокує оформлення права власності на квартири. Ситуацію ускладнює те, що Тимчук покинула Україну ще на початку повномасштабної війни.

Через те, що будинок не здано в експлуатацію, його мешканці змушені сплачувати комунальні послуги за тарифами для юридичних осіб. У більшості випадків ці тарифи удвічі вищі за звичайні. Постраждали і внутрішньо переміщені особи, які купували квартири в останню мить, тікаючи від війни, – нерідко за всі наявні заощадження.

Оксану Тимчук, власницю частини землі під будівництвом, журналісти знайшли за кордоном. Вона активно бере участь у проєктах міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ, та позиціонує себе як волонтерка, яка допомагає українцям. Однак її ігнорування юридичних зобов’язань в Україні тримає в підвішеному стані життя сотень співгромадян.

Олександр Вовчук, один із ключових фігурантів цієї справи, вже фігурує у щонайменше чотирьох кримінальних провадженнях. Йому інкримінують шахрайство, зловживання службовим становищем та інші злочини. У минулому він очолював будівельну фірму, яку згодом залишив під тиском правоохоронних органів.

Наразі Вовчук під нічним домашнім арештом, але представники його структури продовжують діяти, зокрема, з боку мешканців надходять скарги на погрози, ігнорування звернень і відмови визнавати законність укладених договорів.

Попри всі звернення до судів, місцевої влади та правоохоронців, ситуація залишається без змін. Документи не підписані, будинок не здано, а мешканці продовжують сплачувати завищені тарифи за житло, яке де-факто існує, але де-юре – ні.

Ця історія – ще один приклад того, як законодавчі прогалини, бездіяльність окремих осіб і халатність у сфері будівництва здатні поставити під загрозу добробут сотень людей. І поки фігуранти справи продовжують жити своїм життям, мешканці багатостраждального будинку на Загвіздянській змушені виживати у правовому вакуумі.

Матеріали за темою

Останні новини