32.6 C
Kyiv
Вівторок, 8 Липня, 2025

Ціни ростуть, попит змінюється: що відбувається на ринку нерухомості в червні

Український ринок нерухомості в червні демонструє нестійкі тренди. Згідно з даними аналітичного звіту DIM.RIA, попит на новобудови знижується по всій країні, вартість вторинного житла зростає, а ринок оренди залишається найбільш динамічним – особливо у прифронтових регіонах.

Ціни на квартири в новобудовах залишаються відносно стабільними – коливання в межах кількох відсотків не змінюють загальної картини. Найдорожчий квадратний метр, як і раніше, у Києві – 1 407 доларів. Найдешевші новобудови – у прифронтових регіонах, зокрема в Запорізькій і Сумській областях.

Однак попит на первинку стрімко падає: Чернігівщина (-29%), Житомирщина (-27%), Волинь (-25%). Виняток – лише Закарпаття, де інтерес до новобудов зріс на 19%.

Ціни на вторинне житло зростають майже по всій Україні. Лідером у динаміці стала Херсонська область (+8%), хоча вона й залишається найдешевшою. Найдорожчі квартири, звісно, у Києві – середня ціна однокімнатної становить 93,3 тис. доларів. Найдешевший столичний район – Деснянський (50 тис. дол.), а найдорожчий – Печерський (понад 140 тис. дол.).

Попит на вторинку також стрімко зростає. Найбільше – у Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях.

Ринок оренди демонструє найбільшу активність. У Сумській (+79%) та Чернігівській (+60%) областях кількість нових оголошень значно зросла, хоча пропозиція все ще залишається обмеженою. Натомість у Запорізькій та Волинській кількість оголошень впала на 22%, у Києві – на 3%.

Середня орендна вартість у Києві в червні сягнула 18,4 тис. грн, з рекордом у 23,3 тис. грн у Шевченківському районі. Найдешевшим залишається Деснянський – 10,2 тис. грн.

У більшості регіонів орендні ціни зберігають відносну стабільність. Помітні винятки: зростання у Полтавській, Запорізькій та Миколаївській (+7%) і падіння у Кіровоградській (-27%) та Закарпатській (-8%) областях.

У Києві співвідношення попиту до пропозиції на ринку оренди становить 1:7, але в деяких регіонах цей дисбаланс значно вищий: наприклад, у Черкаській області — 1:52. Це свідчить про серйозний дефіцит доступного житла в оренду за межами столиці.

Матеріали за темою

Останні новини