У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки на потяг у популярних напрямках. Пасажири масово скаржаться на «Укрзалізницю»: квитки зникають за кілька секунд після відкриття продажу, а згодом з’являються в Telegram-каналах утричі дорожче. У компанії відповіли, що в усьому винен високий попит.
Компанія закликала українців оформлювати квитки не в касах, а в мобільному застосунку, мовляв, так шансів більше. Але пасажири з цим не згодні.
«Відкриваю застосунок рівно о 8:00 — і вже все розкуплено. Натомість лишається два квитки в спальний вагон по 2800 грн. Це я проспав, чи система так “допомагає”?», — скаржиться користувач, який намагався купити квиток із Запоріжжя на Закарпаття.
Дехто пишається тим, що зміг «вполювати» квитки завдяки постійному моніторингу застосунку, проте в коментарях більшість обурюється: на кожне місце — по 4–5 охочих, і це ще до того, як з’являється перевірка на «робота», або ж підвисає система.
Зі слів пасажирів, щоранку о 8:00 відбувається запуск продажів за 20 днів до рейсу. Але вже за хвилину — жодного вільного місця. І тут починає діяти тіньова схема: основну частину квитків скупають боти або підставні акаунти, а потім ті ж квитки з’являються в Telegram — але вже в кілька разів дорожче.
«Це не попит, це махінації. Якщо за секунду немає жодного купе чи плацкарту, але потім вони магічно виникають у перекупів — то “Укрзалізниця” явно в темі», — переконані обурені клієнти.
Найбільші проблеми фіксують на міжнародних напрямках: Київ–Варшава, Львів–Перемишль, Чернівці–Бухарест. У внутрішньому сполученні, як-от Кременчук–Львів, ситуація трохи краща — місця з’являються, але швидко розлітаються.
«Сім днів поспіль чекала 8:00, щоби взяти квитки. І змогла лише на сьомий», — ділиться пасажирка, якій пощастило лише частково.
Що каже «Укрзалізниця»
У компанії пояснюють ситуацію зникненням поїздів через війну, окупацію територій, і підвищеним попитом у літній період. Крім того, частину квитків бронюють для дитячих груп, а також залишають резерв для військовослужбовців.
Водночас це не знімає підозр з «УЗ»: користувачі впевнені, що проблема не тільки в попиті, а й у тому, що система дозволяє автоматизованим ботам «виловлювати» місця.
«Додаток став гіршим. Ти або проходиш перевірку “я не робот” зі світлофорами, або дивишся, як система зависає на моменті оплати, а квитків вже немає», — зазначають пасажири.
Користувачі також пропонують «Укрзалізниці» скасувати обмеження у 20 днів до дати рейсу. На їхню думку, це лише підігріває ажіотаж і сприяє тіньовому ринку.